Vanmiddag was de aftrap van de Week van de Toegankelijkheid in Deventer. Van 6 t/m 12 oktober wordt er door het hele land aandacht gevraagd voor toegankelijkheid. Ook in Deventer verzorgen verschillende partijen een week vol informatie en activiteiten.

Iedereen Actief organiseerde samen met Gemeente Deventer een aftrap in Bibliotheek Deventer. Wethouder Rob de Geest opende middag, Architect Jo Jongen (AGS Architects) legde uit hoe bij de aanbouw van de Sporthal De Marke rekening is gehouden met de toegankelijkheid van het gebouw, Leerlingen van Aventus vertelden over de onderzoeken die ze gaan doen rondom toegankelijkheid en Gerja Meima, van Etty Hillesum Centrum deelde de ontwikkelingen over het meldpunt ingericht voor kinderen: Discriminatie.nl Jeugd.

Week van de Toegankelijkheid

De Week van de Toegankelijkheid bestaat sinds 2000. In deze week wordt in het hele land aandacht gevraagd voor toegankelijkheid. Ze onderscheiden drie soorten toegankelijkheid: fysieke, digitale en sociale toegankelijkheid. Ieder jaar wordt een specifiek thema behandeld, dit jaar is dit toegankelijk onderwijs.

Wat is nodig om goed te kunnen leren als je in een rolstoel zit, slechtziend of doof bent, gevoelig bent voor prikkels of een energiebeperking hebt? Iedere leerling of student is anders. Bij het inrichten van een leeromgeving moet je daarover nadenken. Vaak zijn kleine aanpassingen al voldoende. Van een school zonder drempels tot digitale leermiddelen die voor iedereen toegankelijk zijn, en van een prikkelarme leerplek tot lesmateriaal dat geschikt is voor leerlingen met een visuele beperking.

De Week van de Toegankelijkheid is een initiatief van Ieder(in), koepelorganisatie en landelijk netwerk van mensen met een beperking of chronische ziekte. Bij Ieder(in) zijn 230 organisaties van mensen met een beperking of chronische ziekte aangesloten.

Programma in Deventer

In Deventer zijn er verschillende organisaties actief in deze week, waaronder Deventer zonder Drempels, Kunstcircuit Deventer, MKB-Deventer, Stichting Fooruit, Stichting Deventer Sportploeg en de gemeente Deventer.

Na de aftrap vandaag zijn er komende week verschillende activiteiten georganiseerd:

Meer informatie is te vinden op de website van de Week van de Toegankelijkheid en IedereenActief.

© 2025 Etty Hillesum Centrum | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Privacy verklaring | KVKnr: 41245266 | NL 07 INGB 0006 6761 13 | Grafisch ontwerp VRMGVR | Technische realisatie Sieronline B.V.