Papierkunst geïnspireerd door Etty Hillesum

In het Etty Hillesum Centrum is een bijzonder werk te zien van kunstenaar Elsa Visser. Visser werkt al jaren met handgeschept papier, een materiaal dat zij waardeert om zijn rijke textuur, natuurlijke oorsprong en menselijke kwetsbaarheid. Haar fascinatie voor de natuur en de subtiliteit van groei, verval en veerkracht vormt de basis van haar beeldtaal.

Voor dit werk liet zij zich inspireren door het gedachtengoed van Etty Hillesum. Visser: “Etty inspireert mij door haar grondhouding waarin ze een fundamentele bereidheid toont, om alles wat zich aandient tot zich te nemen en te onderzoeken.”

Het materiaal van het werk is handgeschept papier van de moerbeiboom (Morus Papyrifera). Het boomschors groeit vanzelf weer aan, en de boom leeft dus verder. Dit zelfherstellende vermogen van deze bomen komt overeen met de veerkracht en positieve levenshouding van veel mensen, onder wie Etty Hillesum. Deze jonge vrouw had in de donkerse periode van het leven (de Tweede Wereldoorlog) de kracht om moreel overeind te blijven.

Elsa Visser studeerde beeldhouwen aan de Kunstacademie Constantijn Huygens in Kampen en ontwikkelde in de jaren daarna een geheel eigen beeldtaal in papier. Haar werk beweegt zich op het grensvlak van sculptuur en tekening, tastend, onderzoekend – net als Etty’s woorden.

Opening op 12 juli

Dit evenement is al geweest, de tentoonstelling is op zaterdag en zondag tijdens openingstijden te bezoeken of op afspraak. 

Tickets

Onderstaand nummer bevat de tickets voor dit evenement in je winkelwagen. Klik op "Koop Tickets" om bestaande deelnemersinformatie aan te passen en de hoeveelheid tickets aan te passen.
Tickets zijn niet meer beschikbaar
© 2025 Etty Hillesum Centrum | Algemene voorwaarden | Disclaimer | Privacy verklaring | KVKnr: 41245266 | NL 07 INGB 0006 6761 13 | Grafisch ontwerp VRMGVR | Technische realisatie Sieronline B.V.